راهنمای ثبت داوری در پابلونز

راهنمای ثبت نام و ثبت داوری در پابلونز

 

 پابلونز ( publons) یک وب سایت معتبر بین‌المللی برای ثبت فعالیت‏‌های داوری در مجلات است. از مزایای مهم پابلونز، عضویت و ثبت رایگان فعالیت‏‌های داوری در مجلات مختلف و داشتن یک رزومه معتبر و آنلاین می‌باشد. به عبارت دیگر، سامانه مذکور سرویسی را ارائه می‌دهد که در قالب آن پژوهشگران می­توانند به اطلاعات پژوهشی و معیارهای استنادی خود دسترسی داشته و داوری‌های انجام شده برای نشریات را به نمایش بگذارند. برای هر داور پس از ثبت نام در پابلونز و ثبت داوری­ های انجام شده در پابلونز، موارد زیر میسر خواهد بود:

  • دریافت گواهی داوری آنلاین و معتبر
  • معرفی خود به عنوان داور به سایر نشریات بین المللی و انجام داوری برای نشریات
  • آشنایی نویسندگان با نحوه داوری داور
  • به نمایش گذاشتن قدرت علمی خود در نقد صحیح یک مقاله و همچنین عدالت در داوری را به جامعه بین‌المللی نشان دهند.

با توجه به اهمیت موضوع، از تمامی داوران محترم دعوت می ­شود تا در پایگاه پابلونز ثبت نام نموده و لینک صفحه خود را برای ایمیل فصلنامه به آدرس aead@agri-peri.ac.ir ارسال نمایند. همچنین تقاضا می ­شود که داوران گرامی با استفاده از این راهنما، این فصلنامه و سایر نشریات مورد نظر خود را در وبسایت پابلونز تایید (Endorse  ) نمایند.

 

نحوه ثبت نام در پابلونز

1- ورود به سامانه پابلونز به آدرس:  https://publons.com (همچنین می‌توان از تب پابلونز موجود در web of science  به آن دسترسی پیدا کرد)

2- ورود اطلاعات خواسته شده در صفحه ثبت نام (قسمت register مطابق تصویر زیر). در این قسمت می‌توانید با اطلاعات قبلی ثبت شده خود نظیرORCID و یا Google Account  نیز در این پایگاه ثبت نام نمایید. 

3- بعد از ثبت نام و وارد کردن اطلاعات در صفحه شخصی، عضویت در پابلونز انجام شده و نتیجه از طریق رایانامه ارسال می ­شود.

 

نحوه ثبت داوری­ های انجام شده در پابلونز

داوران محترم برای ثبت سابقه داوری‌های خود در وب سایت پابلونز، ایمیل تایید داوری را که پس از انجام هر داوری به صورت خودکار از سامانه فصلنامه دریافت می­ نمایند، مستقیماً به آدرس reviews@publons.com فوروارد نمایند و یا در پروفایل شخصی‌ خود در پابلونز نسبت به ثبت داوری اقدام فرمایند. پس از وصول پاسخ و تاییدیه پابلونز، تعداد بروز داوری‌های انجام شده توسط داور در سامانه پابلونز نمایش داده خواهد شد.

 

  نحوه ثبت پروفایل داوران در صفحه پابلونز نشریات

  داوران محترم می‌توانند نشریات دلخواه خود را در وب سایت پابلونز تایید نمایند و یا تمایل خود برای داوری در نشریات را ثبت فرمایید. برای این منظور مراحل زیر باید انجام شود:

1- پس از ورود به صفحه شخصی در پابلونز، عنوان نشریه جستجو شود.

 

 

2- سپس با کلیک روی endorse this journal  نام و پروفایل فرد در صفحه پابلونز نشریه مذکور ظاهر خواهد شد.

ضمن قدردانی از همراهی ارزشمند داوران گرامی، موارد زیر یادآور می‌شود:

1 - به منظور جلوگیری از تاخیر در اعلام نتایج داوری به نویسندگان، لطفا در صورت عدم تمایل به داوری هرکدام از مقالات ارجاعی، حتما انصراف خود را در سایت فصلنامه، ثبت بفرمایید.

2 - جهت دریافت ایمیل های فصلنامه در Inbox ایمیلتان و عدم دریافت در Spam ، ایمیل فصلنامه را در بخش Contacts ایمیلتان، ذخیره/ Add بفرمایید.

3 - به منظور عدم نمایش مشخصات داوران گرامی در کامنت‌های ارسالی برای نویسندگان (در فایل مقالات داوری شده)، نام رایانه شخصی‌تان را به صورتی انتخاب فرمایید که شامل نام و نام خانوادگی‌تان نباشد.