اخبار و اعلانات

اعلام نتایج رتبه بندی سال 1401 نشریات علمی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و کسب رتبه ب

به اطلاع محققان محترم و مخاطبان ارجمند نشریه روستا و توسعه می‌رساند، در جدیدترین فهرست رتبه‌بندی نشریات وزارت علوم در سامانه نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نشریه اقتصاد روستا و توسعه در سال 1401 با ضریب تاثیر ۰.393 رتبه «ب» را کسب نموده است. 

مطالعه بیشتر

تسلیت به سردبیر محترم فصلنامه جناب آقای دکتر نجفی

استاد ارجمند جناب آقای دکتر بهاء الدین نجفی درگذشت همسر گرامی را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده و ازخداوند متعال برای آن مرحومه غفران الهی و برای بازماندگان صبر و سلامت خواستاریم.

مطالعه بیشتر

افزایش مبلغ هزینه داوری و انتشار مقالات از اول دی‌ماه 1400

بر اساس مصوبه مورخ 1400/9/13 هیات رئیسه موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی، از تاریخ 1400/10/1 بابت داوری هر مقاله مبلغ 1500000 ریال و بابت پذیرش نهایی و انتشار مقاله مبلغ 1500000 دریافت می‌شود. 

مطالعه بیشتر

مقالات فصلنامه روستا و توسعه در پایگاه CABI

      ضمن قدردانی از زحمات نویسندگان عزیز، داوران گرامی و همچنین اعضای محترم هیات تحریریه فصلنامه، به استحضار می‌رساند پیرو اعلام پذیرش از سوی CABI، مقالات فصلنامه در پایگاه CAB Abstracts نمایه خواهد شد. ضمنا فصلنامه روستا و توسعه در فهرست مخزن کامل پایگاه مذکور نیز قرار گرفت (List of full text material for journals - updated October 2021) . ذیلا بخشی از ایمیل دریافتی که حاوی برخی اهداف پایگاه CABI یا "Center for Agriculture and Biosciences International" می‌باشد، ذکر شده است:   Thank you for your journal submission. I am pleased to say it has been accepted for inclusion in the CAB Abstracts database. I am also writing to tell you about a full text repository that has been developed by CABI. As ...

مطالعه بیشتر

فصلنامه روستا و توسعه در وبسایت Publons

قابل توجه داوران گرامی فصلنامه روستا و توسعه:    برای ثبت سابقه داوری‌هایتان در وبسایت پابلونز، ایمیل تایید داوری را که پس از انجام هر داوری به صورت خودکار از سامانه فصلنامه برای شما ارسال می‌شود، مستقیما به آدرس زیر فوروارد نمایید (البته همانطور که مستحضرید لازم است ابتدا در وبسایت پابلونز ثبت نام کنید) و یا در پروفایل خودتان در پابلونز نسبت به ثبت داوری اقدام فرمایید.  reviews@publons.com     پابلونز (https://publons.com)، یک وبسایت معتبر بین‌المللی برای ثبت فعالیت‏‌های داوری در مجلات است. از مزایای مهم پابلونز، عضویت و ثبت رایگان فعالیت‏‌های ...

مطالعه بیشتر

فصلنامه روستا و توسعه در پایگاه DOAJ نمایه شد

فصلنامه روستا و توسعه در پایگاه DOAJ نمایه شد.     یادآور می‌شود پایگاه DOAJ یا Directory of Open Access Journals مجلاتی را نمایه‌ می‌کند که مقالات خود را به صورت دسترسی آزاد منتشر می‌کنند. پایگاه مذکور تمامی موضوعات علمی و پژوهشی را پوشش می‌دهد و مجلات در این پایگاه به صورت رایگان و تمام متن و بدون محدودیت، در دسترس می‌باشند. درخواست‌های نمایه‌سازی مجلات، توسط یک هیئت داوری در DOAJ بررسی می‌شوند و در صورت رعایت استانداردهای تعریف شده، در پایگاه مذکور نمایه خواهند شد.   https://doaj.org/toc/2645-6486

مطالعه بیشتر

اختصاص شناسه DOR به مقالات منتشر شده.

   پس از اختصاص شناسه DOI (از سال 1398)، شناسه DOR نیز به مقالات منتشر شده تعلق گرفت.

مطالعه بیشتر

اختصاص شناسه DOI به مقالات فصلنامه از ابتدای سال 1398.

با دریافت پیش ‎‏شماره اختصاصی DOI برای موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی، از ابتدای سال 1398 به مقالات فصلنامه، شناسه DOI تعلق گرفت.

مطالعه بیشتر

استاد برجسته جمعیت شناسی ایران، دکتر حبیب الله زنجانی به رحمت حق شتافت.

فصلنامه روستا و توسعه که سالیان متمادی افتخار بهره‌مندی از راهنمایی‌های ارزشمند ایشان را به عنوان عضو هیئت تحریریه داشته است، ضایعه درگذشت ایشان را به اساتید، همکاران و خانواده گرامی ایشان تسلیت عرض می‌نماید. 

مطالعه بیشتر